• Gospeljumppa

    Kukkulan koulu Kukkumäentie 29, Jyväskylä, Suomi

    Gospeljumppa on kuntojumppaa ylistysmusiikin tahdissa; helpohkot askelsarjat, lihaskuntoa ja venyttelyä. Jumppa alkaa ja päättyy rukoukseen. Jumpat aikavälillä 14.1.-13.5.2025 Kukkulan koululla (os. Kukkumäentie 29, sairaala Novan takana) tiistaisin klo 19-20. Hiihtolomalla

  • Vanhempien KohtaamisRyhmä

    Lapsiperheen arjen realiteetit tuovat usein mukanaan sen, että omaa aikaa on vaikea saada. Vanhempien on myös haastavaa vaalia jumalasuhdettaan kun energia menee muiden perustarpeiden täyttämiseen. Tästä syystä on Vanhempien KohtaamisRyhmä.

  • Laukaan KohtaamisRyhmä

    Ryhmä on eri ikäisten aikuisten ryhmä, joka kokoontuu kodeissa pääosin Laukaassa. Olet kuitenkin tervetullut mukaan mistä päin tahansa. Paikka seuraavalle kerralle sovitaan aina edellisellä kerralla. Kysy tapaamispaikka ja lisätiedot Heliltä: puh.